Zarząd NSZZ Pracowników ArcelorMittal Poland S.A. skierował oficjalne pismo do Ministra Energii, Mirosława Motyki, przekazując Uchwałę Nr 13/2026 w sprawie krytycznej sytuacji spółki TAMEH. Strona społeczna podjęła stanowcze kroki, domagając się ochrony miejsc pracy oraz zabezpieczenia stabilnych dostaw ciepła dla mieszkańców.
Działając w imieniu związków zawodowych, wyrażamy głębokie zaniepokojenie brakiem długofalowych rozwiązań oraz impasem w rozmowach ze współwłaścicielem spółki, firmą Tauron. W oficjalnym apelu do Ministerstwa domagamy się pilnego podjęcia dialogu społecznego, wypracowania jasnej strategii oraz uwzględnienia interesu pracowniczego w decyzjach sektorowych.
Pełna treść Uchwały nr 13/2026, w tym oficjalny Apel do Ministra Energii dostępne tutaj.