Ułatwienia dostępu

Zmiany organizacyjne w AMP S.A.

Strona główna » AKTUALNOŚCI » Zmiany organizacyjne w AMP S.A.

Frederik Van De Velde, Dyrektor generalny i Członek Zarządu ArcelorMittal Poland ogłosił zmiany organizacyjne, które będą wspierać dążenie spółki do doskonałości operacyjnej. Wejdą one w życie od 1 lipca. Te zmiany zostaną wdrożone w obrębie czterech filarów, aby zagwarantować szybkość i skuteczność realizacji celów organizacyjnych.

Pierwszy filar to doskonałość produkcyjna części surowcowej, która w nadchodzących latach przejdzie znaczny proces zmian. Spółka skupi się na wyzwaniach, takich jak: dekarbonizacja, przejście na technologię pieców elektrycznych, transformacja energetyczna z wykorzystaniem zielonej energii. Aby to zrobić następujące obszary zostaną przeniesione do zakresu odpowiedzialności dyrektora zarządzającego oddziałem surowcowym:

• Doskonalenie Procesów Surowcowych zmieni nazwę na Ochrona Środowiska i Doskonalenie Procesów Surowcowych – pod kierownictwem Marka Gawrona, który będzie odpowiedzialny za Ochronę Środowiska i Produkty Uboczne.
• Strategia Energetyczna.
• Centralne UR
Laboratorium Ochrony Środowiska zostaje przeniesione do Jakości i Rozwoju Produktu kierowanego przez dyrektora Grzegorza Bielskiego. Szymon Adamiec obejmie stanowisko dyrektora Centralnego UR z dniem 1 lipca.


Drugi filar to optymalizacja struktury organizacyjnej Zakładu Walcownie DG. Walcownie dąbrowskie będą podzielone na dwa odrębne obszary produktowe z jednym zespołem wsparcia. Zostaną powołani dwaj szefowie odpowiedzialni za każdy obszar produktowy bezpośrednio raportujący do jednego Dyrektora Zakładu Walcownie DG. To zapewni synergię dwóch dąbrowskich walcowni koncentrując się na charakterystycznym portfolio produktowym i klientach każdej z walcowni:
• Janusz Kantor obejmie stanowisko dyrektora Zakładu Walcownie DG
• Jarosław Machura obejmie stanowisko szefa odpowiedzialnego za walcownię dużą
• Mateusz Bartoś obejmie stanowisko szefa odpowiadając za walcownię średnią.
• Marcin Ring z dniem 1 lipca obejmie stanowisko prezesa Zarządu i dyrektora generalnego ArcelorMittal Refractories. Marcin będzie raportował do Wojciecha Koszuty, dyrektora generalnego ArcelorMittal Poland

Trzeci filar związany jest ze strategią firmy, by wzmocnić partnerstwo i działania z kluczowymi interesariuszami. Komórka Współpraca z Instytucjami Państwowymi i Strategicznymi Partnerami została powołana w następstwie kilkuletnich działań w obszarze współpracy z interesariuszami, by rozwijać innowacje technologiczne wspierane przez rządowe programy finansowania dekarbonizacji, projekty z zakresu efektywności energetycznej czy też projekty wspierające rozwój produktów i proce-sów. Aleksandra Kania obejmie stanowisko dyrektorki Współpracy z Instytucjami Państwowymi i Strategicznymi Partnerami i ze wsparciem Tomasza Ślęzaka, Country Managera będzie pracowała, aby przyspieszyć strategiczne inicjatywy związane z ochroną rynku, energią i dekarbonizacją.

Czwarty filar jest związany z ciągłym doskonaleniem, gdzie następujące działania zostały podjęte:
• Postęp oraz Zarządzanie Zakładowym UR będą raportować do Wojciecha Koszuty, dyrektora generalnego ArcelorMittal Po-land.
• Zarządzanie Wzrostem Produktywności przejdzie z Trans-formacji Biznesu do HR. Za ten zakres będzie odpowiadał Jaro-sław Olender, który będzie raportował do Stanisława Bóla, dy-rektora HR.
• Zespół ds. Transformacji Biznesu i Majątku zostanie utwo-rzony w ramach Transformacji Biznesu i będzie koncentrował się na zadaniach związanych z optymalizacją majątku. Tym zakresem będzie kierował Adam Parzoch, raportujący bezpo-średnio do Łukasza Skorupy, dyrektora Transformacji Biznesu.

Zarządzanie Majątkiem pozostaje w strukturze Nadzoru Właścicielskiego i Zarządzania Majątkiem raportując jednocześnie transwersalnie do Adama Parzocha, dyrektora Transformacji Biznesu i Majątku, aby pracować w zakresie zadań związanych z optymalizacją majątku.